Смрдеата од „чистата демократија“ почна веќе да допира до јоносферата, ама ние абер немаме барем малку да го подрасчистиме воздухот. Зошто? Па, прво, она ...
| | веќе видена | слични

Новинарот и првоборец на Шарената револуција, Огнен Јанески на својот Фејсбук профил го изрази своето разочарување од Катица Јанева. -Помина денот. Веројатно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не знам од каде му на „Шпигел“ наслов дека „уништен е митот за хероината Катица Јанева“? Какви тоа информации добиваат ова странциве од нашава вуко……? Ние сме ...
| | веќе видена | слични

Насловот на текстот е синоним за зло, црнила, вампирство, а е антоним за Изгреј зора на слободата – химната на ВМРО која патем кажано, доста време после 1944 ...
| | веќе видена | слични

Сериозно мислев дека запрепастувачките информации за најновата македонска државна контроверза ќе предизвикаат контраефект, некаков вид на протест, или барем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев при посетата на општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не направи во изминативе две ...
сите 553 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последната битка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: