Пендаровски се сретна со извршната директорка на „Македонија-2025“

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Никица Мојсоска–Блажевски, главен извршен директор на организацијата „Македонија – 2025“, која го информирала ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска се сретна со Јакуб Ал-Атики, aмбасадор на Државата Кувајт за Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Технолошки парк, создавање услови за задржување на младите во земјава, заживување на економската дипломатија и третирање на ИТ секторот како стратешка гранка ...
| | веќе видена | слични

Земјава секоја година продуцира стотици квалитетни ИТ кадри кои се барани на пазарот но не се доволно платени кај нас а иднинаста ја бараат во европските ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари средба со раководството на Стопанската комора за информатички и комуникациски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заживување на економската дипломатија, технолошки парк, работни средби со амбасадори во нашата земја, промоција на ИКТ секторот во странство, образовни промени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 444 | | | веќе видена

Поранешни вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на бившото СЈО реагираат на говорот на претседателот Стево Пендаровски за Илинден ...
сите 195 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 99 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски се сретна со извршната директорка на „Македонија-2025“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: