Илјадници фанови ја повторија култната слика на „Битлси“ од пред 50 години

Илјадници фанови од цел свет се собраа во Лондон да одбележат 50 години од славната фотографија на „Битлси“, на која членовите на бендот поминуваат преку ...
| | веќе видена | слични

Бината од каде Дејвид Боуви го одржа својот прв концерт , веднаш по објавувањето на својот хит Space Oddity, стана споменик на културата од втора категорија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 268 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 188 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници фанови ја повторија култната слика на „Битлси“ од пред 50 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: