Нова странска инвестиција во Бунарџик, директорот на ТИРЗ откри и кој ќе работи во фабриката


Нова турска инвестиција во зоната во Скопје. Балканлар пластик почнува со градба на својата фабрика во Бунарџик. Инвестиција од 7,5 до 10 милиони евра. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска ја посети компанијата „Кромберг и Шуберт“ во индустриската зона Жабени во ...
| | веќе видена | слични

Нов тендер за изградба на фотоволтаици, овој пат на приватно земјиште. Јавниот повик ќе се објави следната недела, а може да аплицира секое физичко или правно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши, на прес-конференција во Владата информираа дека од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите физички лица и компании што сакаат да изградат фотонапонски електрани на приватно земјиште, може да аплицираат на јавниот повик што ќе го објави Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според вицепремиерот Кочо Анѓушев, нема да има ограничувања во однос на големината на површините што треба да ги поседуваат домаќинствата. Фотоволтаичните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Разговорите меѓу Владата и бизнис заедницата за минималната плата се уште не се завршени. Бизнис заедницата останува на ставот дека тоа вештачки не треба да ...
| | веќе видена | слични

Бизнис заедницата и понатаму останува на ставот дека висината на минималната плата не треба да биде наметната о политиката, туку дека тоа трееба да биде одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 139 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратениците на СДСМ на утрешната собраниска седница ќе го поддржат разрешувањето на Катица Јанева, но, не за незаконско, туку за нестручно и несовесно ...
сите 323 | | | веќе видена

Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска нагласија дека СЈО потроши многу пари, и според нив, отворале истраги со цел да уценуваат, за што треба да одговараат. Велат дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова странска инвестиција во Бунарџик, директорот на ТИРЗ откри и кој ќе работи во фабриката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: