Зетот на шефицата на СЈО меѓу првите луѓе на државната “Лотарија”


Адвокатот Јанаки Митровски јавно прашува кому не му се допаднала вчерашната емисија на 1ТВ која што сабајле била цензурирана односно избришана од каналот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов хаос настана околу СЈО по сите расправии околу амандманите и иднината на Обвинителството кои ги имаше до неодамна. – Имам позитивни сигнали дека Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако во извештајот на Европската Комисија законот за јавно обвинителство е веке апсолвирана работа, на терен работите никако да мрднат од мртва точка. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе беше полезно и за неа и за јавноста да прочита некоја добра книга за да го збогати својот вокабулар, ѝ одговори пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, ...
| | веќе видена | слични

Законот за СЈО нов повод за препукувања и лични квалификации меѓу обвинителката Катица Јанева и пратеникот кој е дел од прегоаварачкиот тим на опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева се надева дека законот за јавно обвинителство брзо ке биде донесен и покрај отпорот на опозицијата за идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски доби критики од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради законот за СЈО, која му порача многу да не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот протест со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот,“ посочи дека од Министерството за ...
сите 613 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
сите 178 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 76 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија во стечај со блокирани сметки и замрзнати недвижности, меѓу кои и мегаломанското квази барокно здание, седиште на партијата, изјави ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зетот на шефицата на СЈО меѓу првите луѓе на државната “Лотарија”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: