Вонредна временска најава: Силно невреме доаѓа кон Македонија

2 копии

Под влијани на влажната и нестабилна воздушна маса која ја зафати нашата држава изминатиот период во текот на утрешниот ден повторно на повеќе места ќе услови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот изразен бран конечно доаѓа во Македонија, поточно поради формирање на длабок циклон над Атлантикот од петок па натаму од југ кон нашите краишта ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево нашатa територија потпадна под влијание на значително нестабилна и влажна воздушна маса и тоа поради влијанието на плиткиот циклон кој се наоѓа над ...
| | веќе видена | слични

Во следниот период голема нестабилност ќе ја зафати нашата држава, поточно од утре па некаде до седми јуни локално низ државава се очекува да наврнат дури од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ утрово преку соопштение ја повтори заложбата за итна и неодложна ревизија на работата на судиите во Врховниот суд. Ова е едно од барањата што синоќа ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 160 | | | веќе видена

 Минатото рочиште се одложи бидејќи обвинетите  бараа увид во доказите по што ќе треба да се изјаснат за вина.  “Во почетокот на 2017 година по неуспешните ...
сите 120 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

На комеморацијата присуствуваа илјадници луѓе, меѓу кои и многу познати имиња. Бијонсе на комеморацијата ја изведе омилената песна на Коби ХО и песната Хало, а ...
сите 92 | | | веќе видена

Екипата на Челси доби вистинска лекција од Баерн Минхен (3-0) и на тој начин ја продолжи лошата резултатска серија на англиските клубови во осминафиналната ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вонредна временска најава: Силно невреме доаѓа кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: