Излета автомобил кај Демир Капија - едно лице со тешки повреди

Заменик - министерот за култура Владимир Лазовски учествувал во сообраќајката што попладнево се случи на крстосницата меѓу Собранието и Градската болница. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, попладнево учествувал во сообраќајна несреќа во центарот на Скопје. Тој на „Фејсбук“ напиша дека ќе сноси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако се утврди моја вина ќе сносам одговорност, во телефонски разговор ни посочи заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, по денешната сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Во денешната сообраќајна незгода кај Градската болница учествувал заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, тој на својот фејбук профил напиша дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сообраќајката која попладнево се случи на крстосницата кај Собранието и Градската болница, во која беше повреден мотоциклист, учествувал заменик министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, попладнево е повреден во сообраќајна несреќа која се случила на крстосницата кај Собранието и Градската ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, учествувал во сообраќајката што попладнево се случи пред Собранието, а во којашто е повреден мотоциклист . ...
| | веќе видена | слични

– Најважно од сé е што мотоциклистот и јас сме добри. Цело време бев со него, пуштен е од болница, добро се чувствува. Јас немам повреди. Надлежните органи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 185 | | | веќе видена

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 201 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 381 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 73 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 461 лица сомнителни и ...
сите 422 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 313 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излета автомобил кај Демир Капија - едно лице со тешки повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: