Сите зборуваа за нејзиниот настап - претставничката на Евровизија едвај избегнала ампутирање на ногата


Кејт Милер Хајдке, австралиската претставничка на Евровизија на многумина им заличи на Елза од долгометражниот анимиран филм „Ледено кралство“. Таа имаше ...
| | веќе видена | слични

Настапот на Австралија во првата полуфинална вечер на Евровизија привлече големо внимание, а по првите прогнози, русокосата пејачка има големи шанси и да ја ...
| | веќе видена | слични

Австралиската евровизиска претставничка Кејт Милер со својот импресивен настап ги воодушеви сите кои беа присутни во салата во Тел Авив, но и најшироката ...
| | веќе видена | слични

Од синоќа сите погледи на евровизиската јавност се вперени кон белиот град, Тел Авив во Израел. Во грандиозната ЕXPO арена се одржа првата полуфинална вечер на ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка на „Евровизија“, Кате Милер- Хеидк сите зборуваат. Некои велат дека нејзиниот настап потсетува на Елиза од цртаниот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската претставничка на Евровизија, Кејт Милер-Хајдке (37), чиј настап синоќа беше еден од најинтересните, изјави дека пред недела дена се соочила со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 83 | | | веќе видена

Хрватската ракометна репрезентација не успеа да го освои златниот медал на Европското првенство, но повторно беа дочекани како големи шампиони на плоштадот во ...
сите 230 | | | веќе видена

Фудбалерите на Реал Мадрид пред почетокот на денешниот тренинг со едноминутен молк му искажаа почит на славниот Коби Брајант, кој беше повеќе од кошаркар и ...
сите 303 | | | веќе видена

Денеска по две одлагања продолжува судењето за случајот „Рекет“, откако адвокатката на обвинетата поранешна специјална обвинителка Катица Јанева - Ирена ...
сите 222 | | | веќе видена

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја брани Катица Јанева во предметот „Рекет“, за однесувањето на нејзиниот клиент вели дека е последница на револт поради, како ...
сите 204 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 122 | | | веќе видена

Скоро и да нема спортисти кој не изрази сочуство и жалење за трагичната смрт на легендата Коби Брајант. Коби животот го загуби вчера во хеликоптерска несреќа ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите зборуваа за нејзиниот настап - претставничката на Евровизија едвај избегнала ампутирање на ногата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: