Како другите медиуми известуваа за македонските избори


4 копии
4 копии

Пендаровски лаже исто како Заев. Пендаровски треба да се извини на Телма и на јавноста за изречените лаги. Го разбираме Пендаровски дека е исплашен од поразот, ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Снежана Лупевска, дел од тимот на новинари на Топ Тема на Телевизија Телма вечерва ги разреши шпекулациите и за тоа кој дали имало или немало ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска повторно лаже и се служи со невистини. Воопшто не е точно дека бил закажан ТВ дуел на Телма телевизија. Ваквите невистини не можат да ја покријат ...
| | веќе видена | слични

Гордана Силјановска Давкова, кандидатот за претседател на Македонија на својот твитер профил го искоментира откажувањето на дебатата закажана на телевизија ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат на власта Стево Пендаровски лаже исто како и неговито партиски челник и премеир Зоран Заев, и треба да им се извини на телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз вечерва побара извинување од ТВ Телма и од новинарката Снежана Лупевска околу конфузијата во јавноста дали вечерва требало да има ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ја информираме јавноста дека вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, велат од штабот на Стево ...
| | веќе видена | слични

Вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, тврди Изборниот штаб на претседателскиот кандидат Стево ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ќе ги разгледа барањата на родителите кои предлагаат времено продолжување на породилното отсуство за месец или два и ќе одговори во најкус можен рок. ...
сите 217 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Бугарија нема што да менува во својата политика. Во октомври минатата година Бугарија многу јасно стави до знаење дека ако не се почитува Договорот за ...
сите 308 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како другите медиуми известуваа за македонските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: