Ѓорге Иванов: Десеттата по ред Школа за млади лидери, иницијатива на претседателот Иванов, се одржува од 11 до 22 февруари во Струга.

На годинешната школа учествуваат дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции од Република Македонија, Европа и светот кои ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, вчеравечер во Охрид ги прими учесниците и дел од предавачите на Школата за млади лидери, што по ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 40 учесници и дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции се дел од десеттата по ред Школа за млади лидери, лична ...
| | веќе видена | слични

Останато

Финска нуди компромис за отворање на преговорите со Македонија. Нашата земја да добие датум за почеток на преговори, а во исто време Европската Унија да ја ...
сите 459 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи учествуваше на шестата седница на Националниот совет за евроинтеграции, на тема „ ...
сите 260 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорге Иванов: Десеттата по ред Школа за млади лидери, иницијатива на претседателот Иванов, се одржува од 11 до 22 февруари во Струга.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: