Успешните македонски приказни на Школата за млади лидери (ФОТО)

На годинешната школа учествуваат дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции од Република Македонија, Европа и светот кои ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчеравечер во Струга, со Гала вечера беше одбележана 10-годишнината од постоењето на Школата за млади лидери, што по иницијатива на претседателот на Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со гала вечера синоќа во Струга беа одбележани 10 години од постоењето на Школата за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов изминатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На гала вечерата, на која присуствуваа учесници од десетте генерации и донатори, претседателот Ѓорге Иванов порача дека школата за млади лидери во изминатите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На годинешната школа учествуваа дваесетина реномирани предавачи кои ги пренесоа своите знаења, искуства и видувања за лидерството на вкупно 40 учесници на ...
| | веќе видена | слични

Сите го знаете од сериите "Tween Peaks", "Sex and the City", "Desperate Housewives"... Актерот Кајл Меклахлан, кој сите го паметат по улогите во хит сериите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарската вицепремиерка Екатерина Захариева вели дека одложувањето на почетокот на преговорите за пристапување на Северна Македонија во Европската унија ќе ја ...
сите 1129 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешните македонски приказни на Школата за млади лидери (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: