(Видео) Револуционерен потфат: тестирана најпрецизната роботска протеза


3 копии

Пациентка од Шведска со ампутирана рака стана прв човек што успешно ја контролира новата најпрецизна роботска протеза досега. Со овој револуционерен потфат ...
| | веќе видена | слични

Пациентка со ампутирана рака од Шведска, стана првата личност која успешно ја контролира новата, најпрецизна роботска протеза за рака. Во новиот револуционерен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надеж дека Европскиот совет ќе даде зелено светло за почеток на пристапни преговори со унијата, изразува претседателот Стево Пендаровски во изјавата за грчкиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Револуционерен потфат: тестирана најпрецизната роботска протеза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: