Перо Антиќ уште поблиску до Работнички и „Градски парк“ (ФОТО)

Перо Антиќ во Работнички? Една стара идеја, која во многу скоро и дефинитивно може да биде една од оние кои може да се реализира во целост. Судејќи според една и тоа како „свежа фотографија“ направена во текот на денот во скопска „Воденица“, договорот многу брзо може да биде и официјализиран. Односно најдобриот играч на Македонија на сите времиња и официјално да биде дел од клубот од „Градски Парк“. Марин Докузовски во улога на шеф на стручниот штаб, како и Саша Богдановиќ, актуелниот градоначалник на општина Центар, најголемиот спонзор на нашиот најтрофеен кошаркарски колектив, се во уште една мисија, да најдат решение, формула, како би го реализирале овој проект, да дојдат до потписот на договорот со играчот со кој скоро сигурно им е гарантирана уште една шампионска титула, дури и повеќе од тоа. Враќање на оној имиџ кој клубот од „Градски парк“ го имаше во минатото, на најдобар кошаркарски репрезент на нашата земја. Судејќи според изразите на лицата на овој „трилинг“ такво нешто е на повидок. До стартот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните мрежи. Причината е настапот на машката ракометна селекција на СП во Германија и Данска. Антиќ на својот профил , сподели стори на кое се Дејан Манасков и Стојанче Стоилов. Над истото пишува „Глава горе момци“ со што Перо им изразува поддршка по трите последователни порази.
| | веќе видена | слични

Maкедонија вчера доживеа пораз од Исланд и не успеа да влезе во втората фаза на Светското првенство во Данска и Германија. Македонските репрезентативци, Дејан Манасков и Стојанче Стоилов после натпреварот добија порака за поддршка од еден од најголемите спортисти во македонската историја, Перо Антиќ. Антиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија од Манасков и Стоилов на која напиша: Главата горе моци. Перо Антиќ има порака за Столе и Манасков (ФОТО)
| | веќе видена | слични

Откако македонскиот ракометари не успеаја да ја минат групната фаза на СП 2019 и за првпат ќе играат во "Президент купот" разочарувањето е големо, но поддршката доаѓа од сите страни. Меѓу првите се огласи поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ. "Главата горе момци", им порача тој на ракометарите преку својот Инстаграм профил.
| | веќе видена | слични

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ, во иднина ќе настапува во првенството на Унгарија. Таа се договори со тимот на НКЕ Чата, екипа која има учинок од 7 победи и 5 порази во моментов се наоѓа на седмото место на табелата. Антиќ беше преставена во новата средина како ново засилување заедно со Џудит Барнаи која е репрезентативка на Унгарија. Македонската репрезентативка има големо искуство, па од неа се очекува многу во тимот на Чата.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перо Антиќ уште поблиску до Работнички и „Градски парк“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: