Унгарските разузнавачки служби му помогнале на Груевски

2 копии
3 копии
5 копии

Унгарското Министерство за внатрешни работи нема информации за тоа од кои земја и низ кои гранични премини поранешниот премиер, Никола Груевски влегол во таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сијарто: Лага е дека сме му помогнале на Груевски да побегне од Македонија Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто демантира дека неговата земја на било ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, ги демантира информациите дека унгарски служби му помогнале на осудениот екс премиер, Никола Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Бившиот премиер, дури и во своето најтесно опкружување, оддавал впечаток дека се подготвува да оди во затвор, додека во стварноста се подготвувал за бегство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарските разузнавачки служби му помогнале на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: