„Ќе ти најдам дечко“: Манијак заведувал девојче кај „Песталоци“


Постар човек се обидел да намами девојче во хотел во близина на ОУ „Јохан Хајнрих-Песталоци“. Ова предупредување на социјалните мрежи го споделија жителите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

По полноќ во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Париска“ и улицата „Варшавска“ патничко моторно возило “Ауди“ ...
| | веќе видена | слични

Група тепачка во Скопје, причината била кој имал предност во сообраќајот. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 17.20 часот во Секторот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

32-годишен скопјанец бил физички нападнат во казино во Лептокарија. Како што информираат од Секторот за внатрешни работи Скопје вчера лицето М.М.(32) пријавило ...
| | веќе видена | слични

Уште една тепачка на скопските улици, полицијата работи на случајот. Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Тодор Чангов“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 723 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Руската акумулација на војници во близина на границата со Украина предизвика загриженост кај западните земји дека Русија би можела да ја нападне Украина. ...
сите 259 | | | веќе видена

Невремето „Елпис“ е во полн ек со снег и ниски температури низ земјата.Појавата ја зафати цела Грција, додека денеска ќе бидат зафатени низинските и ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 191 | | | веќе видена

Обединетото Кралство го обвини Кремљ дека се обидува да го назначи прорускиот лидер Јевхен Мураев во Украина, без да обезбеди докази за тоа или како ќе се ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ќе ти најдам дечко“: Манијак заведувал девојче кај „Песталоци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: