Повеќе од 80% од животот на Земјата бил збришан пред 250 милиони години

Пред околу 252 милиони години, Земјата се променила драстично и катастрофално. Масивна постојана вулканска активност во Сибир ја обвиткала планетата во дебел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Француската полиција и истражувачите уште не знаат како точно избил пожарот кој во понеделникот ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз. Меѓутоа, после ...
сите 259 | | | веќе видена

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 259 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 80% од животот на Земјата бил збришан пред 250 милиони години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: