Лејди Гага е непрепознатлива на насловната на Вог

Лејди Гага во последно време негува природен изглед што ѝ осигура уште една фотосесија за престижниот моден магазин. Пејачката ја сними својата трета насловна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кумановецот Елам Селахи кој беше пронајден убиен со неговиот осумгодишен син во негоавата „опел астра“ во атарот на селото Слупчане бил познат лихвар, јавува ...
сите 70 | | | веќе видена

Граѓанскиот суд делумно ја прифати тужбата на братот на премиерот, односно на Вице Заев, кој го тужеше потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вели дека вчерашниот изборен ден бил катастрофален за власта и бројан нови аналогии во однос на резултатите. Генералниот секретар на ...
сите 70 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговарал со новоизбраниот шеф на украинската држава Володомир Зеленски, при што и му ја честитал ...
сите 137 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Вчерашните претседателски избори беа добро организирани, а гласачите слободно можеа да направат информиран избор меѓу кандидатите. Изборите беа спроведени ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејди Гага е непрепознатлива на насловната на Вог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: