(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!


Денеска заедно со кандидатите за пратеници од струмичкиот регион, сум во мојот струмички регион. Во дневната агенда, секако поручек веќе сме во источниот дел ...
| | веќе видена | слични

Високотехнолошките инвестиции во земјоделското производство, особено во оранжериско градинарско производство, ќе бидат поддржани преку програмите за рурален ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Словенија, Милан Предан, при што беше изразено задоволство од одличните ...
сите 424 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 188 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 198 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Државното музичко училиште дозвола доби со физичко присуство на ученици да ги одржува стручните премети, но не и општообразовните предмети, теоретските, ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: