(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!


Денеска заедно со кандидатите за пратеници од струмичкиот регион, сум во мојот струмички регион. Во дневната агенда, секако поручек веќе сме во источниот дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно ...
сите 402 | | | веќе видена

Филипче урива рекорди секој ден. Црн петок за Македонија и граѓаните – заразени 934 лица. Бројот на активни случаи надмина 9.000, а бројот на починати се движи ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 354 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а ...
сите 74 | | | веќе видена

На две локации во Скопје, односно во Карпош и Лисиче, денеска се поставени уреди кои ќе собираат примероци за квалитетот на воздухот 24 часа на ден во текот на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: