(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!


Денеска заедно со кандидатите за пратеници од струмичкиот регион, сум во мојот струмички регион. Во дневната агенда, секако поручек веќе сме во источниот дел ...
| | веќе видена | слични

Високотехнолошките инвестиции во земјоделското производство, особено во оранжериско градинарско производство, ќе бидат поддржани преку програмите за рурален ...
| | веќе видена | слични

Останато

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 361 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 231 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)Заев: Силно ќе ги поддржиме земјоделците, доаѓа живот за сите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: