Писмa со сочувство за несреќата во рудникот во Турција

5 копии

Турскиот театар во Скопје соопшти дека ќе ја откаже вечерашната претстава- НУ Турски Театар ја откажува претставата „Камен“ која требаше да се изведе на 16. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, испрати писмо до претседателот на Големото Народно Собрание на Република Турција, во кое ...
| | веќе видена | слични

По големата трагедија во Турција, во која во рудникот во Сома загинаа скоро 290 рудари, Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Во свое лично име и во името на пратениците на Собранието на Република Македонија да искажам длабока жалост за трагичната загуба на човечки животи во ...
| | веќе видена | слични

Сочувство до претседателот на Големото Народно Собрание на Република Турција, Џемил Чичек по повод трагичната загуба на човечки животи во несреќата во рудникот ...
| | веќе видена | слични

„Почитуван Премиерe Ердоган, дозволете ми во името на сите членови и поддржувачи на Демократската Унија за Интеграција и во мое лично име да ви изразам ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Секој нормален човек гледа дека паролата „Нема правда, нема мир“ била гола флоскула. Вчера или завчера, кога им беше петгодишнината од Шарена револуција, ...
сите 61 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Писмa со сочувство за несреќата во рудникот во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: