ОРАВ: ЕУ ја следи ситуацијата во Македонија

8 копии

Извештајот на ОБСЕ и ОДИХР е исто така и извештај на Европската Унија, го проучуваме внимателно и ја следиме состојбата одблиску и најверојатно ќе има и други ...
| | веќе видена | слични

Стигна уште една потврда со која се признава изборниот процес во Македонија и резултатите од гласањето. Овој пат, тоа е директно од американскиот Стејт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 453 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 259 | | | веќе видена

Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
сите 398 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 220 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОРАВ: ЕУ ја следи ситуацијата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: