Гласачите потврдија, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ уживаат најголема доверба

Гласачите ги потврдија прогнозите на рејтинг агенциите, ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба. Изборните резултати се доказ дека граѓаните најмногу им веруваат на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ во слободен пад. Опозицицијата забрзано ја губи довербата кај македонските граѓани. Од 70.000 гласа разлика, колку што беше по изборите во 2011 година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Владата само велат дека изјавите на дел од бугарските политичари се дејствија против добрососедството и пријателството, коментирајќи го екс министерот за ...
сите 642 | | | веќе видена

Скопје е со трицифрен, а шест македонски градови се со двоцифрен број на заболени од коронавирусот. Во главниот град има 106 активни, а Куманово има 35, ...
сите 563 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 234 | | | веќе видена

Оптимизмот за одржување на првата меѓувладина конференција за Северна Македонија сведен на минимум. И по средбата на македонската делегација во Софија минатата ...
сите 49 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласачите потврдија, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ уживаат најголема доверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: