Џакомели ќе суди против Болоња

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувенту с и Болоња кој се игра во рамките на 34-тото коло од Серија А, во сабота од 18.30 часот во Торино. Ова е прв натпревар во кариерата на кој Џакомели ќе ја дели правдата на фудбалерите на Јуве. Негови помошници ќе бидат Вивенѕи и Шеноне , дополнителни судии се Таљавенто и Наска , а четврт судија ќе биде Мели .
| | веќе видена | слични

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи по подолга пауза поради повреда се враќаат во тимот на Јувентус за утрешниот натпревар против екипата на Болоња . Единствено Бонучи и Лихштајнер поради суспензија нема да бидат на располагање на тренерот Конте за овој меч. Останатите 22 фудбалери се повикани и се во комбинација за натпреварот со Болоња. 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Вучиниќ 10 Тевез 12 Џовинко 13 Пелузо 14 Љоренте 15 Барѕаљи 18 Освалдо 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 27 Кваљарела 30 Сторари 33 Исла 34 Рубињо
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за ...
сите 85 | | | веќе видена

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки ...
сите 672 | | | веќе видена

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до ...
сите 81 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за ...
сите 62 | | | веќе видена

Стотици илјади хектари амазонска прашума изгореа ,а вкупно 73 000 пожари гореле во ,,белите дробови на светот” од почетокот на годинава. Во одлуката на ...
сите 155 | | | веќе видена

Растот на економијата е веќе над 4%, во првиот квартал на 2019 година.  Резултат на добрите економски политики на Владата, имајќи го предвид наследеното ...
сите 92 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 48-годишниот Џ.Н. од Скопје поради постоење основи на сомнение за ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џакомели ќе суди против Болоња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: