ВМРО-ДПМНЕ: Колку фирми блиски на СДСМ имале полза од работата на Шилегов?

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција презентираше нов случај за тендер кој Петре Шилегов го доделил на фирма, која се поврзува со СДСМ. - Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува да обезбедува помош и поддршка за домашната економија. Во таа насока, како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Колку фирми блиски на СДСМ имале полза од работата на Шилегов?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: