Кристијан Вулф нов претседател на Германија

Кристијан Вулф е кандидатот за претседател кој го избра германската канцеларка Ангела Меркел. Во него многумина гледаа последен сериозен конкурент на сојузната ...
| | веќе видена | слични

Победникот на германските претседателски избори се уште не се знае, но веќе е јасно дека сигурен губитник е канцеларката Ангела Меркел. Владината коалиција ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристијан Вулф нов претседател на Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: