Пад на цената на нафтата

Цената на нафтата утрово на азиските берзи се намали на осоммесечниот минимум под притисок од стравот дека спасувањето на шпанските банки нема да биде доволно ...
| | веќе видена | слични

Цената на барел нафта на пазарот во Лондон падна за 76 центи, на 97,33 долари, откако накусо се спушти и на 96,62 долари по барел, многу блиску до годишново ...
| | веќе видена | слични

Останато

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
сите 165 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 307 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 361 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: