Тркалезна маса на тема развој на македонскиот фриленс екосистем

Деветтиот Економски форум Делфи се одржа во античкиот грчки град Делфи од 10 до 13 април 2024 година и ги собра политичките, економските, деловните, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите доколку сакаат да имаат успех на професионален план, потребно е да ги шират контактите. Поголем број на контакти отвораат повеќе можности за побрзо и ...
| | веќе видена | слични

За да се пополни недостигот на работна сила, треба да се олеснат условите тие да дојдат во Македонија. Но, тоа не значи да работат во супстандардни услови и за ...
| | веќе видена | слични

Предизвикот за привлекување и задржување на потребен, соодветно образован кадар е глобален проблем со кој се соочува и автомобилската индустрија. Во насока на ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 22 април 2024 Интервју со Бојана Васков, дипломец по психологија на Сити Колеџ. Со изборот на видот на високо образование започнува да се ...
| | веќе видена | слични

ПОДДРШКА ЗА ИНОВАЦИИТЕ И ИКТ СЕКТОРОТ Дигиталната трансформација и развојот на ИТ индустријата се клучни за тоа како една земја ќе се адаптира и ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Младите луѓе во Европа се соочуваат со предизвикот да најдат сопствен дом и да станат финансиски независни, што доведе до тоа некои од нив да останат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакви појави, појави на корупција и криминал се нешто за што се говри долго време. Тука е и недовербата во судството за која говорат истражувањата на јавно ...
сите 474 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 272 | | | веќе видена

Судијата Наќе Георгиев заврши во притвор по полноќната седница на Судскиот совет кој одлучуваше за одземање на неговиот имунитет. Имено Судскиот совет на ...
сите 67 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тркалезна маса на тема развој на македонскиот фриленс екосистем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: