Ковачки: Ковачевски слугата на Али Ахмети ИСПОРАЧА СЕ ШТО МУ БЕШЕ НАРЕДЕНО ОД ДУИ


Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Мириса на промени, бранот започна и нема запирање. Она што го говорев кога дојдов тука пред некоја недела, стана вистина. Народот не сака да биде под јаремот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Резултатот од првиот круг на претседателски избори е одговор на криминалните политики и предавањето на ДУИ, разликата е поголема од гласовите кои ги доби Стево ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Народот избра промени. Македонија повторно ќе биде горда и твоја. Огромната поддршка на народот обврзува за промени и брзи резултати, работата не е завршена, ...
| | веќе видена | слични

Со двојно поголема предност за Гордана Силјановска Дафкова ВМРО ДПМНЕ објави убедлива победа на првиот круг од претседателските избори. Лидерот Христијан ...
| | веќе видена | слични

Резултатот од првиот круг на претседателските избори Силјановска-Давкова го оквалификува како неверојатно инспиративен за неа. Истакна дека е горда пред сè на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Огромната поддршка обврзува за промени и брзи резултати, да излеземе уште помасовно на 8-ми мај, а потоа следува економска трансформација на Македонија, порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 395 | | | веќе видена

САД треба да воведат санкции за претставниците на Меѓународниот кривичен суд (МКС) кои бараат апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, изјави Роберт ...
сите 395 | | | веќе видена

Како што дознава агенцијата од извори на Вреди, договорени се следните владини фукции, а нив ќе ги раководат поединци од партиите што ја сочинуваат албанската ...
сите 388 | | | веќе видена

Пред половина час, ЦУК предупреди дека кон скопската котлина доаѓа н естабилна облачна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи со правец на движење ...
сите 292 | | | веќе видена

Царински службеници на влез на Меѓународен аеродром Скопје спречија влез на 1,7 тони медикаменти, Силденафил Цитат Упс и Сибутрамин, коишто се штетни по ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Ковачевски слугата на Али Ахмети ИСПОРАЧА СЕ ШТО МУ БЕШЕ НАРЕДЕНО ОД ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: