Избоден затвореник во прилепскиот затвор

Активисти на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во „Ромско маало“ во Виница физички нападнале еден граѓанин кој бил заедно со неговите малолетни деца. Како ...
| | веќе видена | слични

Откако нејзиниот адвокат проверил, дознале дека дел од имотот бил пренесен со договор за купопродажба на име на лицето А.Х. Немам никаков купопродажен договор, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

„Главната трафостаница во ХЕ Шпиље погодена беше од гром-електрично празнење, при силно невреме. Екипите веднаш излегоа на терен и со максимално залагање ...
сите 329 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избоден затвореник во прилепскиот затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: