„Европа“ ќе дели дивиденда, поголем дел од добивката останува нераспределен


Време зa читање: < 1 минутa Дивиденда во бруто износ од 11.501.700 денари или околу 186,7 илјади евра ќе поделат акционерите на „Европа“ од добивката остварена ...
| | веќе видена | слични

Најголемите ланци малопродажни маркети за стоки од широка потрошувачка, заедно лани оствариле нето добивка од повеќе од 35 милиони евра, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

Само една третина од ланскиот чист профит ќе оди за дивиденда, а другите две третини ќе бидат инвестирани, со цел компанијата и натаму да продолжи со позитивни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Струмичката „Кланица со ладилник“ има добар старт. Од јануари до март бележи резултати кои не само што се повисоки од оние во истиот ...
| | веќе видена | слични

Здравата храна станува се почест избор на македонските граѓани. Соочени со се постресниот начин на живот, намалената физичка активност, но и појавата на ...
| | веќе видена | слични

Акционерското друштво „Европа“ има закажано Собрание на акционери за 15 мај годинава, и за него се предложени бројни предлог одлуки, меѓу кои и онаа за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Само половина милион евра е позитивата на инвестициските фондови во март. Месец, во кој се намалени и приливите и одливите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси беше погребан денеска во светилиштето на Имам Реза во Машхад, најсветото место за шиитските муслимани во Иран. Според ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 401 | | | веќе видена

Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба ...
сите 132 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 185 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 227 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 121 | | | веќе видена

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Европа“ ќе дели дивиденда, поголем дел од добивката останува нераспределен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: