„Кланица со ладилник“ Струмица извезува јагниња и зголемува профит


Време зa читање: 2 минути Струмичката „Кланица со ладилник“ има добар старт. Од јануари до март бележи резултати кои не само што се повисоки од оние во истиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На просечна нето-плата од 39.276 денари, колку што е републичкиот просек за февруари, за кога се и последните податоци од Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Неревидираниот консолидиран финансиски извештај за работењето на Реплек АД во првиот квартал од 2024 година покажува дека во секторот фармација компанијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“ ...
| | веќе видена | слични

 Приходите од продажбата се зголемени за три проценти во споредба со истиот период од претходната година и изнесуваат 2.967 милиони денари, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонски Телеком ja почна 2024 година со силен финансиски раст на крајот на првото тримесечје. Успешното работење продолжува како резултат на фокусот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оперативната добивка пред камати, оданочување и амортизација (EBITDA) на Македонски Телеком во првиот квартал годинава е зголемена за 4,4 проценти споредено со ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Групацијата ХСБЦ, Ноел Квин, неочекувано се повлекува од функцијата по речиси пет години на чело на најголемата европска банка. Банката ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Зголемени приходи од продажбата на сопствените производи, особено од извезените. Повеќе инвестиции. Нови вработувања. Повисока ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 87 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кланица со ладилник“ Струмица извезува јагниња и зголемува профит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: