Холандија утре ја затвора амбасадата во Техеран поради претпазливост


Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според информативниот сајт „Фарару“, информациите во иранските медиуми дека земјата во следните неколку дена ќе ги добие авионите од најновата генерација се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иранските власти ги демантираа информациите дека ќе има испорака на нови руски борбени авиони Су-35 во Иран, јави ДПА. Според информативниот сајт „Фарару“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата појаснува дека изданието не открива повеќе детали, но според неофицијални информации, набавката вклучува вкупно 24 борбени авиони. ДПА потсетува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иран во рок од неколку дена ќе ја добие првата серија од руските борбени авиони Су-35 од последната генерација, купени во ноември минатата година, објави ...
| | веќе видена | слични

Русија и Иран ги користат Украина и Блискиот Исток како лаборатории на бојното поле за да го подобрат своето оружје и да развијат техники за да ги поразат ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесува американското издание Axios, повикувајќи се на американски претставници, Иран ги информирал арапските влади дека ќе ги нападне американските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
сите 122 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија утре ја затвора амбасадата во Техеран поради претпазливост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: