Ердоган разговараше со Абас: Израел ќе ја плати цената за угнетувањето во Газа

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска по двоиполчасовниот разговор зад затворени врати во Истанбул со лидерот на палестинската исламистичка група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Египетскиот министер за надворешни работи Самех Шукри денеска побара Израел да ги отвори премините со опколениот Појас Газа за да може хуманитарната помош да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ветото на нацрт-резолуцијата на СБ на ОН е „агресија“ врз Палестинците. Америка ги прекрши сите меѓународни закони и ги отфрли своите ветувања во однос на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Палестинската самоуправа Махмуд Абас во саботата објави дека палестинските власти ќе го „преиспитаат својот однос“ со Вашингтон, откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Америка ги прекрши меѓународните закони, ветото на нацрт-резолуцијата на СБ на ОН е „агресија“ врз Палестинците, вели палестинскиот претседател Махмуд Абас. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 397 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган разговараше со Абас: Израел ќе ја плати цената за угнетувањето во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: