ТОЛКУ ОД СОНЦЕТО, од среда ќе залади


Денес иако со повеќе сончеви периоди во Македонија, сепак во попладневните часови ќе има појава на повремен локален дожд, што значи дека ќе има нешто повеќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Минусни температури имаше утрово во земјава. Во Маврово е измерена утринската температура од -2 степени. Дожд, ветар, на планите снег и температра под нулата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Во недела и во вторник на повеќе места ќе има врнежи, кои повремено ќе ...
| | веќе видена | слични

Како што најавуваат од УХМР, поради спуштање на постудена воздушна маса во недела на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и ќе се формира нова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 162 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 144 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОЛКУ ОД СОНЦЕТО, од среда ќе залади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: