Очекувано од СДС и за пожарот во Универзална сала нема виновен, нема ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Очекувано од СДС и за пожарот во Универзална сала нема виновен, нема ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Како и за се до сега, ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана – смета градоначалничката на Скопје Данела Арсовска во врска со ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

Кога имате работа со неразбран човек, со човек кој одговара на јавни повици кој одговара на мејлови селективно тогаш јавноста останува да ја знае вистината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
| | веќе видена | слични

Скопската градоначалничка обвини дека на денешната прес-конференција министерката за култура не ги прочитала сите членови од заедничкиот договор меѓу ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во видео објавено на нејзиниот Фејсбук прашува зошто сопственикот на фирмата која ја гради Универзална сала е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 280 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 324 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 153 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 399 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Очекувано од СДС и за пожарот во Универзална сала нема виновен, нема ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: