Седум кандидати ќе трчаат за влез во Вила Водно, албанските партии „ќе играат“ на карта да нема цензус во вториот круг


На полноќ истече рокот за собирање потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори, што почна на 23 февруари. Официјално во трка се седум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

57,3% од анкетираните мислат дека бројот на вработени во јавната администрација треба да се намали. 25,8% се на ставот дека треба да остане ист, а 11,3% дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните не се задоволни од услугите кои ги нуди јавната администрација. Вакви резултати дава последното истражување на јавното мислење кое за Детектор го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните не се задоволни од услугите кои ги нуди јавната администрација, сметаат дека бројот на вработени треба да се намали и да прекине праксата на ...
| | веќе видена | слични

Околу 60 отсто од Бугарите силно го поддржуваат членството на нивната земја во Европската унија, но неуспехот да се приближи до животниот стандард во другите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните имаат уште три дена да извршат увид во избирачкиот список. Од Државната изборна комисија апелираат граѓаните да се проверат и доколку е потребно да ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со вчерашниот ден, четврток, 14 март, вкупно 4.859 лица извршиле увид на своите податоци во Избирачкиот список во подрачните одделенија и канцеларии ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите не очекуваат преголема излезност на граѓаните во првиот круг од претседателските избори, кој ќе се одржи на 24. април оти и самите ценеле дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќерката на Иранката Мина Маџида, која беше убиена за време на антивладините протести во септември 2022 година, денеска објави видео на кое таа прославува ...
сите 236 | | | веќе видена

„Постојат разумни основи да се верува дека израелскиот премиер Нетанјаху сноси кривична одговорност за воени злосторства и злосторства против човештвото“, рече ...
сите 318 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо неколку дена веќе е во притвор во затворот Шутка. Тој по екстадицијата во затворот со него си донел и куфер. Директорот на затворот ...
сите 177 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум кандидати ќе трчаат за влез во Вила Водно, албанските партии „ќе играат“ на карта да нема цензус во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: