Нетрговски трансферирани 4.668 акции, 1.800 на УНИ банка


Време зa читање: 4 минути Минатата година била лоша за 4.330 фирми, чии сопственици барајќи излез, се определиле за катанец. Веројатно, како најмало зло. ...
| | веќе видена | слични

ПроКредит Банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 6.000.000 евра. Врз основа на Решението на Комисијата за хартии од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Понудата на градежната компанија „Голден арт“ кон акционерите на „Раде Кончар – апаратна техника“ порасна од 5,8 на 7 милиони евра за два месеци! Станува збор ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Анализа: Каде и колку гради нашата градежна оператива? Во поранешна Југославија нашите градежници градеа ширум светот. Денес, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Жито Полог“ објави голема загуба за минатата година. Цели 357 илјади евра е негативниот финансиски резултат со кој компанијата ја завршила ланската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Две берзански информации се појавија за тргувањето со акции издадени од „Нова стоковна куќа“ АД Струмица. Едната е за реализирана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути „Голден Арт“ ќе плати седум милиони евра за управната зграда на „Раде Кончар – Заеднички дејности“. Цената е повисока за 1,2 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 406 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетрговски трансферирани 4.668 акции, 1.800 на УНИ банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: