Николовски ќе додели 87 договори за грант поддршка до 10.000 евра за малите семејни винарии

Грантот, како што соопштуваат од МЗШВ, е за набавка на опрема за производство и ангажирање на стручно лице енолог во овие винарии. На настанот, што ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

На настанот, како што соопшти владината прес - служба, премиерот Ковачевски, министерот Николовски, директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува земјоделците дека во тек е јавниот повик за доставување на барања за користење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на Република Македонија го усвои Законот за советодавни услуги во земјоделството и руралниот развој, предлог на министерството за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

Значајна реформа која придонесува за уште поголема поддршка во развојот на македонското земјоделство и руралните заедници. Како што соопштуваат од МЗШВ, преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува земјоделците, производители на пченица и јачмен дека до 15 декември 2023 година е ...
| | веќе видена | слични

Финансиската поддршка можат да ја искористат производителите на пченица и јачмен, кои производството од реколтата 2023 година, го имаат складирано кај ...
| | веќе видена | слични

Доделени беа 87 договори во вкупна вредност од 51 милион денари, како неповратен грант (до 600.000 денари по корисник). Оваа година, Министерството креираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 87 договори за грант поддршка во развојот на мали семејни винарии, беа доделени денеска во Неготино. Се работи за поддршка во вредност од 51 милион ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 915 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски ќе додели 87 договори за грант поддршка до 10.000 евра за малите семејни винарии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: