Вкупно 87 договори за грант поддршка на мали семејни винарии доделени во Неготино


Вкупно 87 договори за грант поддршка во развојот на мали семејни винарии, беа доделени денеска во Неготино. Се работи за поддршка во вредност од 51 милион ...
| | веќе видена | слични

Земјоделци речиси нема ни за лек, а оние што ги има работат со полна пареа за да се прехранат, а добар дел од родот го продаваат на откупните центри. Покрај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Димитар Ковачевски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска присуствуваше и се обрати на настан по повод ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути На земјоделците поддржани со новата мерка „Бизнис план во земјоделството“ им се доделени 206 договор, како начин да користат помош до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје денеска беа доделени 206 договори на земјоделците за новата мерка „Бизнис план во земјоделството“. Договорите, кои се дел од Програмата за рурален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе се обратат на настан по повод доделувањето на ...
| | веќе видена | слични

На настанот, како што соопшти владината прес - служба, премиерот Ковачевски, министерот Николовски, директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 263 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 87 договори за грант поддршка на мали семејни винарии доделени во Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: