Привршува огласот за чување на житото

9 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува сите земјоделци дека во тек е аплицирањето за дополнителните директни плаќања од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува сите земјоделци дека во тек е аплицирањето за дополнителните директни плаќања од ...
| | веќе видена | слични

Напоменуваме дека крајниот рок за поднесување на барањата е до 25 декември 2023 година.   Како корисници кај мерката 1.3 се јавуват земјоделски стопанства ...
| | веќе видена | слични

За органските производители годинава се издвоени 104 милиони денари. Поголем дел, односно половина од субвенциите се наменети за органското сточарство. 25-ти ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги потсетува земјоделците дека во тек е јавниот повик за доставување на барања за користење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува огласот за чување на житото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: