Преглед на вестите од светот


2 копии

Над 1,5 милиони прашања се примени за „Сумирање на годишните резултати со Владимир Путин“, објави телевизијата „Русија 1“. Според извештаите, примени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одржувањето претседателски избори во март 2024 година во новите региони на Русија е „можно“, објави во понеделникот Централната изборна комисија на земјата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Во четири украински региони за кои Кремљ тврди дека ги анектирал лани ќе се одржат претседателските избори закажани во март во Русија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Русија ќе одржи претседателски избори во четирите анектирани региони на Украина, соопшти Централната изборна комисија на таа земја, а пренесува „Интерфакс“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Украина ги осуди руските планови за одржување претседателски избори на окупираната територија следната пролет, прогласувајќи ги за „ништовни и неважечки“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западот се обидува да ја разбие Русија, но нема да успее, изјави рускиот претседател Владимир Путин на церемонијата по повод Денот на националните херои, кога ...
| | веќе видена | слични

Украинските власти денеска остро ги осудија руските планови за одржување претседателски избори на окупираните украински територии напролет. Украинското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 531 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 124 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска информира дека в среда ќе се отвори нов пункт за вадење лични документи што ќе се наоѓа во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преглед на вестите од светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: