ИДФ на Западниот Брег уапсиле најмалку 60 Палестинци


3 копии

Беспилотно летало на израелската армија изврши воздушен напад врз група палестински милитанти за време на нападот на градот Џенин на окупираниот Западен Брег, ...
| | веќе видена | слични

Снајперисти опколија болница во северниот дел на Појасот Газа, а еден хирург беше повреден од истрел надвор од установата, соопштија Лекари без граници ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел оцени дека ситуацијата во Појасот Газа е „катастрофална, апокалиптична“ и дека ...
| | веќе видена | слични

Напад на израелски дрон на Западниот Брег: Милитантите фрлаа експлозиви врз војниците, има мртви Филип Здравески 12.12.2023 / 08:45 Свет Беспилотно летало на ...
| | веќе видена | слични

Четворица Палестинци загинаа денеска во напад на израелско беспилотно летало врз окупираниот град Џенин на Западниот Брег и неговиот бегалски камп, соопштија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелската армија (ИДФ) денеска соопшти дека нејзини припадници откриле место за обука на палестинската милитантна група Хамас во џамија во Џабалија на ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија откри голема мрежа на тунели во градот Газа и канцеларијата на лидерот на Хамас Јахја Синвар, под таканаречениот плоштад Палестина, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИДФ на Западниот Брег уапсиле најмалку 60 Палестинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: