Годината во чест на Ацо Шопов се одбележува со уште еден голем настан

Македонија продолжува да го чествува делото на својот класик. Јубилејот 100 години од раѓањето на Ацо Шопов деновиве ќе се одбележи со уште еден голем настан, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради немање кворум се откажа Вонредно изборно собрание на Друштвото на писатели на Македонија (ДПМ) на кое требаше да се избере ново раководство на ...
| | веќе видена | слични

Најлесно е секогаш вината за сопствениот неуспех да се префрла на друг или други. Така било отсекогаш – кој губел и се лутел. Но, Ве молам немојте да ги ...
| | веќе видена | слични

Но, Ве молам немојте да ги потценувате членовите на Друштвото на писателите на Македонија. Тие се возрасни, зрели и одговорни личности, па имаат право на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членови на Друштвото на писателите на Македонија (ДПМ) преку писмено соопштение информираат дека денеска на Вонредното изборно собрание претседателката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 203 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 122 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 39 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годината во чест на Ацо Шопов се одбележува со уште еден голем настан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: