Чадеж: Западен Балкан е регион на потенцијали, а не на проблеми

2 копии
2 копии

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова учествуваше на лидерски дијалог на тема „Имплементација на зелената агенда за економски и ...
| | веќе видена | слични

Организирани три инвестициски конференции во Белград, Љуљана и Хановер за презентација на предностите на вложување во регионот, бесплатни заеднички настапи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добар ден Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за оваа млада и непоколеблива енергија која е подготвена да работи и создава иднина. Почитувани ...
сите 198 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 433 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чадеж: Западен Балкан е регион на потенцијали, а не на проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: