Ристески: Повеќе од јасно е дека на следните избори победник ќе биде ВМРО-ДПМНЕ


Пратеникот Петар Ристески при теренски посети ги посети населените места Воѓани,Обршани, Пашино Рувци и Крушеани каде укажа дека многу е јасно што се направи ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

„Сакам да се заблагодарам на целиот мој тим, на сите граѓани што доаѓаат на овие средби. Ние сме повторно во Гази Баба. Поминавме доста недели на терен, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сашо Донев, претседател на Советот на Општина Охрид на вечерашната трибина во Охрид посветена на културата и туризмот во организација на ВМРО - ДПМНЕ рече дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факт е дека Охрид години наназад мака мачи со тој долг и некако заштитен знак на Охрид е задолжувањето и нејзината блокирана сметка која што во голема мера го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Борче Јовчески, градоначалник на град Прилеп на денешната трибина на тема земјоделие, а во рамки на активностите на Ова е Македонија за сите рече дека Прилеп е ...
| | веќе видена | слични

Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се ...
| | веќе видена | слични

За да постигнеме економски раст и развој на наредниот период на Република Македонија, прво е потребно санација на катастрофалната состојба во која што СДС и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 418 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 100 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 374 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Професорот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Тони Дескоски смета дека на Владата и на Собранието е да одлучат дали ќе влезат во свесно и намерно кршење на ...
сите 418 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристески: Повеќе од јасно е дека на следните избори победник ќе биде ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: