Ковачки од Беровско: Целосно е заборавен целиот регион


6 копии

Лога призна дека го упропастија судството, сега е време цела влада да си даде оставка. Не е само да се преземаат чекори, туку треба да се преземе одговорност ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите 6 недели се спроведе акциjата под мотото „Ова е Македонија, за сите“. Над 200 луѓе од ВМРО-ДПМНЕ организирани во 19 тимови, посетија вкупно 709 ...
| | веќе видена | слични

Тимови на ВМРО-ДПМНЕ, изминатите шест недели, во акцијата „Ова е Македонија за сите“ направиле 6 428 извештаи и забележале 18 324 проблеми. Акцијата, како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки од Беровско: Целосно е заборавен целиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: