Со години ги гледаме во ТВ сериите, а не сме забележале дека немаат прст: Едниот актер е роден така, а друг го загубил во војната!


2 копии

Актерот Никола Пејаковиќ неодамна гостувал во емисијата „Реална приказна“ на „ТВ Курир“, каде меѓу другото зборувал и за својот хендикеп, со оглед на тоа дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во болница го посети Драгиша Гаљак, кој беше ранет во немирите на Косово и Метохија. „Драгиша Гаљак, Србинот кој ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ утрово го посетил Драгиша Галјак, Србин кој беше тешко повреден во неодамнешните инциденти на Косово, и за кого лекарите ...
| | веќе видена | слични

Директорот на КБЦ на Косово, Златан Елек изјави дека во овој болнички центар помош побарале 52 пациенти, а повеќето од нив имаат повреди од гумени куршуми, шок ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 706 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe се убиени во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 480 | | | веќе видена

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 208 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 256 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 98 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во посета на Секторот за внатрешни работи Скопје, организациона единица на МВР, која презема мерки ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со години ги гледаме во ТВ сериите, а не сме забележале дека немаат прст: Едниот актер е роден така, а друг го загубил во војната!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: