БЕКТЕШИ: Можам уште од денеска да им кажам на граѓаните дека нема да плаќаат поскапа струја од 1 јули до крајот на годината


Нема да продолжи мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи, имајќи предвид дека цената на одредени производи веќе е пониска од утврденото ...
| | веќе видена | слични

Владините одлуки за замрзнување на цените не беа соодветни, не го дадоа очекуваниот ефект и освен тоа беа привремено решение, реагиаат граѓаните во анкетата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ако човек сака да биде саркастичен ќе каже дека се што е убаво кратко трае, па така веќе и замрзнатите макарони на Ковачевски кои ги прикажуваше како голем ...
| | веќе видена | слични

Цената на краставицата на пазарите се движи од 70 до 100 денари за килограм. Слично и кај доматот. Цените на основните прехранбени продукти од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Замрзнатите цени на основните прехранбени продукти што ДУИ и Ковачевски го прикажуваа како голем економски и социјален успех биле само “купи ден- помини влада“ ...
| | веќе видена | слични

Цената која ја нуди ЕСМ кон ЕВН Хоум се разгледува на затворена седница на Владата. Откако ќе имаме барање од страна на ЕСМ ќе бидете известени навремено, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние како ВМРО-ДПМНЕ и коалиција го поддржавме замрзнувањето на цените бидејќи тоа беше еден момент многу тежок за граѓаните со огромно високо ниво на стапка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 355 | | | веќе видена

МВР објави дека по повеќе од еден месец е фатен вториот пироман кој запали две кебапчилници и еден ресторан во Скопска чаршија кон крајот на август. Станува ...
сите 250 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 111 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 174 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

 Пред многубројните присутни на настанот, се говореше за значењето на производството на храна, можностите што им се нудат на студентите на овој факултет и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ: Можам уште од денеска да им кажам на граѓаните дека нема да плаќаат поскапа струја од 1 јули до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: