Две книги на Васко Шутаров ќе бидат промовирани во Гевгелија

3 копии

По повод Денот на словенското писмо, Олга Панкина во Москва организираше Денови на македонската литература, успешно продолжувајќи да го реализира проектот ...
| | веќе видена | слични

Гостиварци вечерва имаа можност да се запознаат со книжевниот опус на писателката Наташа Брезовска Богоевска, автор на книги за деца и за возрасни. Во Центарот ...
| | веќе видена | слични

На 90-годишна возраст почина црногорскиот професор, писател и поранешен политичар и претседател на Народната партија Новак Килибарда, пренесува „Побједа“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две книги на Васко Шутаров ќе бидат промовирани во Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: